Warsztaty świąteczne w ramach koła PPW

W ramach koła naukowego PPW studenci pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki specjalnej zorganizowali warsztaty o tematyce świątecznej dla dzieci z przedszkola i klas I – III. Prezentowane prace zostały wykonane w ramach współpracy instytucji edukacyjnych m.in. w szkole polonijnej w Stravanger w Norwegii. Wyjątkową empatią wykazały się dzieci z Centrum Kształcenia, obdarowując wykonanymi przez siebie pracami plastycznymi, dzieci, pochodzące z Ukrainy. Celem współpracy studentów z placówkami oświatowymi jest m.in. wymiana doświadczeń w zakresie innowacyjnych metod pracy, wykorzystywanych na zajęciach w Norwegii i w Polsce. Placówki biorące udział we współpracy dzielą się doświadczeniem w zakresie wspierania rozwoju dzieci o harmonijnym rozwoju oraz tych, które posiadają deficyty rozwojowe w zakresie różnych sprawności.